Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ależ to był finał ORLEN Lang Team Race!

18 września 2023
630tu zawodników na starcie, piękna pogoda i niezwykle malownicza trasa – okoliczności ORLEN Lang Team Race w Bytowie nie mogły być bardziej fantastyczne.
Patrzyłem na szczęśliwych ludzi, którzy pokonywali trasę i sam czułem się szczęśliwy. To był wspaniały dzień – powiedział na mecie dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

ORLEN Lang Team Race w Bytowie był wielkim finałem cyklu. Wcześniej kolarze ścigali się w Arłamowie i Karpaczu. Finał okazał się niezwykły z wielu różnych powodów. Pomogła pogoda, bo cały dzień świeciło słońce i lekko wiał wiatr, więc warunki wymarzone. Do tego prawdziwy tłum kolarzy amatorów, co kolejny raz potwierdziło, że moda na rower trwa. Pobito rekord frekwencji od 2015 r. W ubiegłym roku na starcie stanęło 265 kolarzy, a przed dwoma laty 252. Zaskakująco liczna była obsada wyścigu maxi na 104 km, do którego przystąpiło 399 zawodników. 

Kiedy dawno temu zaczęliśmy mówić o tym, że chcemy zachęcać Polaków do jazdy rowerem, marzyłem, żeby to się tak rozwinęło. Dzisiaj są dowody i przekonanie, że mamy w tym swój udział. Razem z marką ORLEN stworzyliśmy niezwykły cykl imprez, który już na stałe wpisał się kalendarze kolarzy amatorów. Do tego wielki finał odbył się na moich Kaszubach. Mówię „moich”, bo stąd pochodzę i zawsze staram się ze wszystkich sił promować ten region. Warto, bo jest piękny, co potwierdzali mi wszyscy spotkani uczestnicy. Oczywiście przede wszystkim się ścigali, ale czasem nie sposób się nie rozejrzeć, kiedy pokonujesz pagórkowaty teren między jeziorami. Coś pięknego – opowiadał wicemistrz olimpijski z Moskwy, a od 30 lat człowiek, który odpowiada za organizację Tour de Pologne.

Zwycięstwo w stawce 231 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 42 km przypadło bytowiakowi, Sławomirowi Kozłowskiemu, który uzyskał czas 1,00.42 h, natomiast na dystansie 104 km Jakubowi Rucińskiemu z Bike Up z czasem 2,33.32 h.

Zawodnicy MLKS Baszta Bytów startowali na dwóch dystansach MINI (42km) oraz MAXI (104km) i uzyskali wiele wysokich lokat. Gratulacje!!!
MAXI:
- Julka Majkowska 2 miejsce w kategorii K2
- Karolina Karpińska 4 miejsce w K2
- Kacper Skoneczny 7 miejsce w M2
- Sebastian Młyński 13 miejsce w M3
- Paweł Maszka 28 miejsce w M3
MINI:
- Joachim Dorszyński 1 miejsce w M1
- Piotr Maćkowiak 1 miejsce w M45
- Elżbieta Reca 1 miejsce w K50
- Józef Natkaniec 3 miejsce w M75
- Edward Natkaniec 4 miejsce w M75
- Bartosz Krukowski 5 miejsce w M20
- Piotr Młyński 5 miejsce w M50
- Marcin Karpiński 8 miejsce w M40
- Daniel Diks 11 miejsce w M40
- Leszek Hoppe 13 miejsce w M40
- Tomasz Kamiński 13 miejsce w M30
- Karol Rudnik 17 miejsce w M30
- Arkadiusz Zagdan 24 miejsce w M40

Klasyfikacja generalna po 3 etapach:
- Julka Majkowska 2 miejsce w K2
- Karolina Karpińska 3 miejsce w K2
- Kacper Skoneczny 5 miejsce w M2

Wyniki dostępne są na stronie: https://nowa.domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5666

Oficjalna galeria zdjęć.

Liczba odwiedzin: 2589
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij