Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Dezinformacja - jak działa i jak się przed nią chronić?

8 maja 2024, 12:00
Biblioteka Miejska w Bytowie zaprasza wszystkie mieszkanki i mieszkańców na bezpłatne spotkanie, które odbędzie się w Pracowni Orange w środę, 8 maja 2024 r. o godz. 12:00.
Czy wiesz jak odróżnić fake newsy od prawdziwej rzetelnej informacji?
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w gorącym okresie przedwyborczym łatwo paść ofiarą manipulacji faktami?

Biblioteka zaprasza na spotkanie, które pomoże Wam odnaleźć się w wymagającym świecie rozwiniętej technologii i mediów oraz zrozumieć, jakie negatywne skutki może mieć na życie nasze i naszych bliskich dezinformacja.
Podczas spotkania z doktorem Bartłomiejem Zapałą – ekspertem sieci Team Europe Direct prowadzone będą rozmowy m.in. o tym:
- na czym polega dezinformacja oraz kto i w jakim celu tworzy fałszywe informacje;
- w jaki sposób możemy chronić się przez negatywnymi skutkami tego zjawiska oraz z jakich źródeł warto czerpać informacje;
- jak w prosty sposób odróżnić fake newsa od prawdziwej informacji;
-  jakie działania podejmuje Unia Europejska, aby zahamować rozprzestrzenianie się fake newsów.

Ponadto, dowiecie się skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w kąciku europejskim.

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.

Liczba odwiedzin: 1074
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij