Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym 2024

29 kwietnia 2024
Dnia 24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Pomysku Wielkim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu powiatu bytowskiego. Turniej rozegrany został w 2 grupach: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2012 i młodsi) – 7 drużyn , grupa II –uczniowie szkół podstawowych – 9 drużyn.
Uczestnicy turnieju rozwiązali test wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego. Musieli również wykazać się umiejętnością przejazdu rowerem na torze sprawnościowym pod okiem sędziów, a także wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Wyniki rywalizacji :
 
Grupa I drużynowo:
  1. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Świerznie (Gmina Miastko)
  2. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim (Gmina Bytów)
  3. Szkoła Podstawowa im. Bernarda Gończa w Borowym Młynie (Gmina Lipnica)
  4. Szkoła Podstawowa im. 27 WDP AK w Czarnej Dąbrówce (Gmina Czarna Dąbrówka)
  5. Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Peplińskiego w Studzienicach (Gmina Studzienice)
  6. Zespół Szkół w Parchowie (Gmina Parchowo)
  7. Szkoła Podstawowa im. Sportowców Polskich w Trzebielinie (Gmina Trzebielino)
 
Grupa II drużynowo:
  1. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Świerznie (Gmina Miastko)
  2. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim (Gmina Bytów)
  3. Zespół Szkół w Tuchomiu (Gmina Tuchomie)
  4. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II  w Nożynie (Gmina Borzytuchom)
  5. Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Lipnicy – (Gmina Lipnica)
  6. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Polskości na Ziemi Ugoskiej w Ugoszczy (Gmina Studzienice)
  7. Szkoła Podstawowa im. Sportowców Polskich w Trzebielinie (Gmina Trzebielino)
  8. Zespół Szkół w Parchowie (Gmina Parchowo)
  9. Zespół Szkół w Borzytuchomiu (Gmina Borzytuchom)
 
Grupa I indywidualnie:
  1. Hubert Kiełpiński (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim)
  2. David Rudnik (Szkoła Podstawowa im. Bernarda Gończa w Borowym Młynie)
  3. Nina Rapta (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Świerznie)
 
Grupa II indywidualnie:
  1. Tomasz Belka (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Świerznie)
  2. Błażej Kreft (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim)
  3. Szymon Malec-Maciesza (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Świerznie)
 
Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Świerznie (gmina Miastko) przygotowaniu przez opiekuna: Ireneusza Płaczkowskiego zarówno w pierwszej jak i w drugiej grupie, dlatego w tym roku w eliminacjach wojewódzkich powiat bytowski będą reprezentowały drużyny tejże szkoły.
 
Podsumowania etapu powiatowego turnieju oraz wręczenia nagród zawodnikom dokonał Pan Mateusz Oszmaniec - Zastępca Burmistrza Bytowa , wraz z Panem Dawidem Słomińskim – Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
 
Składamy serdeczne podziękowania członkom komisji sędziowskiej: Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie oraz Zarządowi Dróg Powiatowych w Bytowie.
 

Liczba odwiedzin: 1463
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij