Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Frankenberg


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Frankenberg herb Gmina Bytów nawiązała również przyjacielskie kontakty z miastem Frankenberg - Niemcy, w wyniku których odbyło się kilka wspólnych wizyt na szczeblu władz samorządowych. Dobrze układa się współpraca przy współudziale Heimatkreis Bűtow, czyli związku ludności pochodzącej z byłego powiatu bytowskiego. W wyniku wzajemnych kontaktów władze zaprzyjaźnionych miast doszły do wniosku o konieczności podpisania porozumienia o wzajemnej współpracy, mającej na celu doprowadzenie do rzeczywistej i aktywnej działalności stowarzyszeń i innych organizacji działających na terenie obu miast.

W 2002 roku zapoczątkowano wymianę młodzieży pomiędzy Gimnazjum nr 2 w Bytowie i zaprzyjaźnioną szkołą w Frankenbergu. Wymiana ta ma na celu przeniesienie dobrych wzorców dydaktycznych do szkół zaprzyjaźnionych miast.

Stadtverwaltung Frankenberg (Eder)
Obermarkt 7- 13
35066 Frankenberg (Eder)
Tel: 00 49 6451 505-0
Fax: 0049 6451 505-100
E-Mail: info@frankenberg.de
http://www.frankenberg.de/
Wybierz kryteria fitrowania:
ratusz we Frankenbergu
19 marca 2024
Delegacja z Bytowa przyjęła zaproszenie na wspólne spotkanie we Frankenbergu (Eder) w Niemczech, zorganizowane z okazji zakończenia pracy Rüdigera Heßa na stanowisku burmistrza.


Ściągnięcie wstęgi na kamieniu przy rondzie
4 października 2023
Zgodnie z uchwałą nr LVIII/507/2023 z dnia 29 marca 2023 Rada Miejska w Bytowie nadała nazwę "Rondo Miasta Frankenberg" rondu położonemu na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza, Przyborzyckiej i Brzozowej w Bytowie.


wizyta studyjna w Bytowie
31 marca 2023
W dniach 23-26 marca 2023 r. odbyła się ostatnia wizyta studyjna, zrealizowana w ramach projektu pn. Międzynarodowo o migracji w samorządzie lokalnym, finansowana z Programu Europa dla Obywateli, działanie: Sieci miast.


Uczestnicy podczas spotkania Pomorzan
21 marca 2023
Członkowie nowego zarządu Słupskiego Związku Ojczyźnianego wybrali się na Zjazd Pomorzan, który odbył się w sobotę, 18.03.2023 r. w miejscowości Anklam w Niemczech.


Przedstawienie się uczestników
2 listopada 2022
„Budujmy sieć integracji” to temat przewodni trzeciego spotkania w ramach partnerskiego projektu finansowanego ze środków programu Europa dla Obywateli.


15 czerwca 2022
Gmina Bytów realizuje międzynarodowy projekt partnerski Wspólnie o migracji w samorzadach, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Europa dla Obywateli, działanie: Sieci miast. Projekt obejmuje 4 wizyty studyjne, których celem jest wsparcie dialogu międzykulturowego i wzajemnego zrozumienia, zwalczanie dotychczas istniejących stereotypów oraz wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie migracji.


Zdjęcie grupowe
10 maja 2022
W dniach 5-8 maja 2022 r. delegacja z Bytowa uczestniczyła w obchodach Tygodnia Europejskiego w partnerskim mieście Frankenberg w Niemczech.


8 kwietnia 2022
6 kwietnia 2022 r. w wieku 89 lat zmarł Ernst Menke, Honorowy Przewodniczący Stowarzyszenia Partnerstwa działającego w partnerskim mieście Frankenberg (Eder) w Niemczech.


13 września 2021
W dniach 8-11 września 2021 r. w Bytowie odbyła się wizyta studyjna, realizowana w ramach projektu pn. Międzynarodowo o migracji w samorządach.


8 września 2021
W ramach projektu „Międzynarodowo o migracji w lokalnych samorządach” finansowanego ze środków Programu Europa dla Obywateli, Działanie: Sieci miast odbędą się 4 wydarzenia (dwa w Bytowie, na Rugii oraz w Markaryd).


1 | 2 | 3 | 4 Następna strona
Liczba odwiedzin: 28490
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij