
Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Aktualności
Lodówka Społeczna w Bytowie
3 czerwca 2026
W dniu 02 czerwca 2026 r. przy Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bytowie uruchomiona została Lodówka Społeczna, do której można przynosić żywność, dzieląc się tym czego mamy za dużo.
Lodówka Społeczna usytuowana została przy ul. Podzamcze 34 w Bytowie od strony schodów do Zamku Bytowskiego i korzystać z niej będzie można przez całą dobę.
DO LODÓWKI MOŻNA PRZYNOSIĆ :
Żywność będzie systematycznie sprawdzana przez wyznaczonych wolontariuszy, pod kątem przydatności produktów do spożycia, czystości lodówki i porządku w jej otoczeniu
Opracowano również regulamin korzystania ze Lodówki Społecznej i jest on umieszczony na Lodówce.
Masz za dużo jedzenia - zapraszamy.
Dzielmy się żywnością, której masz nadmiar.
DO LODÓWKI MOŻNA PRZYNOSIĆ :
- Produkty, które sam mógłbyś zjeść i chciałbyś dostać.
- Żywność, która jest świeża i nie przekroczyła terminu ważności do spożycia określonej na opakowaniu.
- Żywność, która przekroczyła datę minimalnej trwałości - „najlepiej spożyć przed”, ale nie przekroczyła terminu przydatności do spożycia - „należy spożyć do” (określenie „należy spożyć do” wskazuje nam do kiedy spożycie danego produktu jest na pewno bezpieczne dla zdrowia).
- Produkty suche: kasze, ryże, makarony, mąki, cukry, ciastka itd. (wszystkie muszą być w nieuszkodzonych i szczelnych opakowaniach).
- Produkty w opakowaniach zamkniętych typu konserwy, słoiki, próżniowe itp.
- Sery, jogurty, twarogi w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, hermetycznie zamknięte wędliny.
- Zapakowane pieczywo i inne wyroby piekarnicze.
- Warzywa i owoce.
- Wyroby/przetwory własne, np. ciasto, zupa, dania gotowe tylko jeśli są starannie
i szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem i datą przygotowania oraz składem,
a szczególnie czy zawierają alergeny, np. orzechy.
- Produktów nadpsutych i przeterminowanych, wykazujących oznaki popsucia, mających nietypowy zapach, kolor lub wydęte wieczka.
- Produktów już napoczętych, np. otwartych puszek, słoików.
- Produktów, które przekroczyły termin przydatności do spożycia - adnotacja „należy spożyć do”.
- Surowych jaj oraz produktów na ich bazie, np. ciast z kremem, śmietaną, domowych majonezów lub produktów z innym podobnym nadzieniem podatnym na zepsucie.
- Surowego mięsa oraz produktów z niego przyrządzonych, np. tatar.
- Świeżych ryb.
- Niepasteryzowanego mleka.
Żywność będzie systematycznie sprawdzana przez wyznaczonych wolontariuszy, pod kątem przydatności produktów do spożycia, czystości lodówki i porządku w jej otoczeniu
Opracowano również regulamin korzystania ze Lodówki Społecznej i jest on umieszczony na Lodówce.
Masz za dużo jedzenia - zapraszamy.
Dzielmy się żywnością, której masz nadmiar.






















