Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Majówkowy marsz przez rezerwat Lisia Kępa

6 maja 2024
W niedzielę, 5 maja 2024 r. o godz. 9:00 po krótkiej rozgrzewce 42 osobowa grupa wystartowała z Punktu Informacji Turystycznej w Rekowie na liczącą 10,2km trasę.
Grupę poprowadziła Katarzyna Schuetza, która jest pracownikiem sezonowego PIT w Rekowie. W interesujący sposób opowiedziała czym są i jak powstają torfowiska. Uczestnicy poznali podczas wędrówki trzy oznaczone na "czerwonej" ścieżce punkty. Pokonując drewnianą kładkę podziwiali niewielkie oczko wodne na torfowisku kotłowym. Następnie przeszli do torfowiska przy Jeziorze Leniwym. Tam znajduje się pomost w kształcie krzyża. Wrażenie robiły pływające wyspy. Te większe posiadają "dziury" jak szwajcarski ser, a te mniejsze posiadają nawet małe drzewka i się w jakimś mniejszym stopniu nawet przemieszczają. W zasadzie sporo tam jest nietypowych i niespotykanych miejsc.

Trzeci przystanek był przy lobeliowym jeziorze Rekówek (nazywany czasami jez. Rekowskim). Po sesji zdjęciowej uczestnicy wykonali kilka lekkich ćwiczeń. Obeszli jezioro obserwując niemal lazurowy kolor lustra czystego i głębokiego zbiornika. Powrót do Rekowa wymagał lekkiej wspinaczki.

Do miejsca rozpoczęcia wędrówki uczestnicy dotarli ok. godz. 12:30. A tam w nagrodę za wysiłek otrzymali świeżo upieczone słodkie bułeczki i kawę.

Liczba odwiedzin: 838
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij