Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Markaryd


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Herb miasta Markaryd 13 lipca 1996 r., z okazji 650-lecia naszego miasta, Burmistrz Gminy Markaryd i Burmistrz Bytowa podpisali porozumienie o przyjacielskiej wymianie zawarte pomiędzy gminą Bytów a gminą Markaryd. Wyżej wymieniona umowa zakładała działania na rzecz obustronnej wymiany wiedzy i doświadczenia w takich dziedzinach jak: sprawy techniczne, komunalne, ochrona środowiska i szkolenia. Celem tej przyjacielskiej wymiany jest tworzenie warunków do kontaktów między przedsiębiorstwami i organizacjami, jak również aktywne wspieranie rozwoju kultury.

Ważnym wydarzeniem w tworzeniu polityki zagranicznej były uroczystości 650-lecia miasta. W trakcie jubileuszu gościliśmy delegację z Markaryd, która składała się z 31 osób. W skład delegacji weszli: politycy, urzędnicy, dziennikarze i zespół muzyczny. W 1997 roku Zarząd Miejski aktywnie włączył się w organizację Dni Kronebergu (Szwecja). W Bytowie zorganizowano zawody sportowe oraz seminarium dotyczące utylizacji odpadów i oczyszczania ścieków. Radna Rady Miejskiej w Bytowie reprezentowała gminę w szkoleniu radnych kobiet zorganizowanym w Szwecji poprzez Sejmik Samorządowy i Związek Gmin Okręgu Kroneberg (Szwecja). W ramach współpracy Gmina Markaryd przekazała wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Bytów. Przedstawiciele samorządu gminy Markaryd uczestniczyli 01.09.2001 r. w otwarciu nowej szkoły podstawowej w Bytowie, dzięki czemu szkoła otrzymała zestaw komputerowy.

Markaryds kommun
Box 74
285 22 Markaryd
Tel. 0433-720 00
fax 0433-168 61
http://www.markaryd.se/
Wybierz kryteria fitrowania:
uścisk dłoni burmistrzów
29 lutego 2024
W dniach 22-24 lutego 2024 r. w Bytowie przebywała delegacja z partnerskiego miasta Markaryd w Szwecji.


Otwarcie ronda
23 lutego 2024
Zgodnie z uchwałą nr LVIII/505/2023 z dnia 29 marca 2023 Rada Miejska w Bytowie nadała nazwę "Rondo Miasta Markaryd" rondu położonemu na skrzyżowaniu ulicy Gen. Józefa Wybickiego w Bytowie.


wizyta studyjna w Bytowie
31 marca 2023
W dniach 23-26 marca 2023 r. odbyła się ostatnia wizyta studyjna, zrealizowana w ramach projektu pn. Międzynarodowo o migracji w samorządzie lokalnym, finansowana z Programu Europa dla Obywateli, działanie: Sieci miast.


Przedstawienie się uczestników
2 listopada 2022
„Budujmy sieć integracji” to temat przewodni trzeciego spotkania w ramach partnerskiego projektu finansowanego ze środków programu Europa dla Obywateli.


15 czerwca 2022
Gmina Bytów realizuje międzynarodowy projekt partnerski Wspólnie o migracji w samorzadach, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Europa dla Obywateli, działanie: Sieci miast. Projekt obejmuje 4 wizyty studyjne, których celem jest wsparcie dialogu międzykulturowego i wzajemnego zrozumienia, zwalczanie dotychczas istniejących stereotypów oraz wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie migracji.


19 stycznia 2022
Automobilklub Bytowski podczas swojego 3. Rajdu odwiedzili Markaryd, który był jednym z punktów na ich 6-dniowej trasie.


13 września 2021
W dniach 8-11 września 2021 r. w Bytowie odbyła się wizyta studyjna, realizowana w ramach projektu pn. Międzynarodowo o migracji w samorządach.


8 września 2021
W ramach projektu „Międzynarodowo o migracji w lokalnych samorządach” finansowanego ze środków Programu Europa dla Obywateli, Działanie: Sieci miast odbędą się 4 wydarzenia (dwa w Bytowie, na Rugii oraz w Markaryd).


23 maja 2017
W dniach 18-21 maja 2017 r. w Bytowie gościliśmy delegację z miasta partnerskiego Markaryd w Szwecji. Celem tegorocznej wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie polityki społecznej ze szczególnym uwzględnieniem działań prowadzonych na rzecz osób starszych w partnerskich gminach. Bytów odwiedził już po raz trzeci burmistrz Markaryd – Bengt Germundsson. Towarzyszyły mu osoby zajmujące się realizacją polityki senioralnej w Szwecji.


20 października 2016
W tym roku przypada 20-lecie jubileuszu partnerstwa pomiędzy miastami partnerskimi: Markaryd i Bytów. Z tej okazji władze gminy Markaryd zaprosiły delegację z Bytowa do udziału w podsumowaniu dotychczasowej współpracy oraz wypracowaniu jej dalszych kierunków.


1 | 2 Następna strona
Liczba odwiedzin: 21509
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij