Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Narodowy Dzień Sportu w Bytowie

18 września 2023
W niedzielę, 17.09.2023 r. w ramach Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce odbywały się otwarte treningi z najróżniejszych dyscyplin sportu. W Bytowie odbyły się dwa wydarzenia: nordic walking ścieżką zdrowia oraz zumba fitness.
Niedzielny trening uczestnicy rozpoczęli punktualnie o godz. 9:00 na stadionie lekkoatletycznym. Na zajęcia przyszło 16 osób. Część miała już wcześniej minimalny kontakt z kijkami. Ci, którzy ćwiczyli pierwszy raz, uczyli się bardzo szybko. Zajęcia rozpoczęły się od teorii i omówienia kilku ciekawostek związanych z nordic walking przez instruktora nordic walking Bogdana Adamczyka. Następnie po rozgrzewce uczestnicy wykonali kilka ćwiczeń doskonalących prawidłowe chodzenie. W końcu udali się do pobliskiego lasku ze ścieżką zdrowia. Wykonali dwa prawie kilometrowe kółka z krótką przerwą na ćwiczenia oddechowe i rozciągające. Na trasie bytowskiej ścieżki zdrowia zainstalowano 2 tablice promujące, m.in. nordic walking, wyznaczone trasy oraz technikę marszu. Kolejne tablice zostaną zamontowane w Mądrzechowie oraz w okolicach Góry Siemierzyckiej.
Następny wspólny marsz (5-kilometrowy odcinek) zaplanowany jest na kolejną niedzielę 24.09.2023 r. na placu rekreacyjnym w Mądrzechowie.

O godz. 17:00 na scenie bytowskiego stadionu na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego "Nimfa" w Bytowie rozpoczęły się zajęcia zumba fitness. Poprowadziła je trenerka Melania Dobosz, która zachęcała zgromadzonych do udziału, bo zumbę może uprawiać każdy, gdyż istnieje w różnych formach dostosowanych do wieku, sprawności fizycznej i kondycji. Zajęcia zumby były dynamiczne, prowadzone w formie zabawy i przy energetyzującej muzyce.

Udział w wydarzeniach był bezpłatny.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Liczba odwiedzin: 2551
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij