Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Grupa zwiedzających z przewodnikiem - powiększ

Przewodnicy zapraszają do wspólnego świętowania

21 lutego 2024
W sobotę i niedzielę, 24-25 lutego 2024 r. przewodniczki i przewodnicy PTTK oprowadzać będą mieszkańców i turystów po wybranych miastach naszego województwa.
Oprowadzanie po zabytkowych kościołach i najważniejszych placówkach muzealnych oraz zostaną zorganizowane w Gdańsku, Gdyni, Malborku, Pucku, Wejherowie, Lęborku i Kościerzynie. Wszystkie te wydarzenia odbędą się pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

W Gdańsku bogaty program przygotowało Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki przy PTTK Oddziale w Gdańsku. Przygotowano listę spacerów, placówek muzealnych i kościołów, po których tego dnia nieodpłatnie będą oprowadzać wszystkich chętnych. Start spacerów tematycznych, wycieczek meleksem oraz gry miejskiej zaplanowano w niedzielę, 25.02.2024 r. na godz. 11.00. Oprowadzania po muzeach rozpoczną się o godz. 13.00, natomiast zwiedzanie świątyń rozpocznie się po głównej mszy świętej.

Koło Przewodników Miejskich i Terenowych przy Oddziale PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na zwiedzanie pod hasłem „Chodź z nami na spacer”. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (25 os.), obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: przewodnicy.gdynia@gmail.com wraz z podaniem liczby chętnych osób.

Oddział Przewodnicki PTTK im. Stefana Dubyny w Malborku organizuje w niedzielę, 25 lutego spacer szlakiem średniowiecznych zabytków Starego Miasta. Zbiórka uczestników o godz. 11.00 przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Historyczny spacer ulicami starego miasta Pucka wystartuje w niedzielę, 25 lutego o godz. 11.00 sprzed ratusza na Starym Rynku. Jedną z atrakcji wycieczki będzie wejście na wieżę kościoła farnego pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Spacer odkrywający modernistyczne oblicza miasta przygotowuje Koło Przewodników i Pilotów PTTK w Wejherowie. Zbiórka uczestników przy pomniku Jakuba Wejhera w niedzielę, 25 lutego o godz. 14.00.

W Lęborku wycieczka rozpocznie się w sobotę, 24 lutego o godz. 10.30 przy fontannie z żabkami na ul. Staromiejskiej. Tematem spaceru będzie detal architektoniczny, który ocalał po wojennych zniszczeniach miasta.

W sobotę, 24 lutego o godz. 10.00 przy Urzędzie Miasta w Kościerzynie oficjalnie otwarta zostanie wystawa plenerowa, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, upamiętniająca Lecha Bądkowskiego – polskiego i kaszubskiego pisarza, dziennikarza, tłumacza oraz działacza antykomunistycznego, sygnatariusza Porozumień Sierpniowych. Po tej uroczystości przewodniczka zabierze uczestników na spacer po Kościerzynie, podczas którego przedstawi historię miasta, ważne miejsca oraz biografie ludzi z nim związanych. W programie m.in. wejście na Wzgórze Księżniczki Gertrudy, wizyta na rynku oraz zwiedzanie kościerskich sanktuariów.

Więcej informacji.

Liczba odwiedzin: 779
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij