Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Stypendia Sportowe Gminy Bytów

22 lutego 2024
Po raz jedenasty Gmina Bytów uhonorowała najlepszych sportowców.
Uroczyste podpisanie umów stypendialnych odbyło się w Sali Portretowej w bytowskim zamku w czwartek, 22 lutego 2024 r. o godz. 13:00. Wydarzenie uświetniły występy Stanisława Nowaka, Yaroslawa Vorontsova i Kacpra Zaworskiego z bytowskiej filli Szkoły Muzycznej.

Burmistrz Bytowa przyznał stypendia 12 zawodnikom, osiągającym wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. W tym roku na wypłatę stypendiów zarezerwowano w budżecie środki w wysokości 71 000 zł.

Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.
 
Stypendia sportowe otrzymali:
                                                                                                                                 
Lp. Imię i nazwisko Klub
i
dyscyplina sportowa
Osiągnięcie sportowe Przyznane stypendium na 2024 r.
1. Igor Kreft Klub Sportowy ,,Garda” Bytów
boks
Członek Kadry Narodowej 5 000 zł
2. Marta Prill Klub Sportowy ,,Garda” Bytów
boks
  • I miejsce w XXIII Indywidulanych Mistrzostwach Polski Seniorek w boksie w kat. do 48 kg Toruniu,
  • III miejsce w XII Indywidulanych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w boksie w kat. do 50 kg w Pułtusku
6 500 zł
3. Oliwia Liszewska Klub Sportowy ,,Garda” Bytów
boks
III miejsce w IV Indywidulanych Mistrzostwach Polski Młodziczek w boksie w kat. do 60 kg w Śremie 5 000 zł
4. Arkadiusz Żuk Klub Sportowy ,,Garda” Bytów
boks
II miejsce w XXX Indywidulanych Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie w kat. do 86 kg w Sokółce 5 500 zł
5. Tomasz Kmiecik
 
Bytowski Klub Sportów Walki
judo
I miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów i Amatorów w judo w kat. do 66 kg 6 500 zł
6. Łukasz Malek
 
TREFL GDAŃSK S.A siatkówka
  • I miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w kat. młodzik w Poznaniu,
  • I miejsce w Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce w Gliwicach,
  • I miejsce w kat. U-13 chłopców I Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej w Kołobrzegu
 III miejsce w Ogólnopolskiej   Olimpiadzie Młodzieży
6 500 zł
7. Łukasz Gliszczyński
 
Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ,,ŚWIT” we Wrocławiu
lekkoatletyka
 
III miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Warszawie w konkurencji - skok w dal
 
5 500 zł
8. Jan Krukowski
 
GKS CARTUSIA w Kartuzach
 
I miejsce w Mistrzostwach Polski Elity w kolarstwie torowym w kat. senior w Pruszkowie 6 500 zł
9. Kryspin Garski
 
ULKS ,,TALEX-BORYSŁAW” Borzytuchom
lekkoatletyka
 
I miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w chodzie na 5000 m. 6 500 zł
10. Michalina Kurkowska UKS Dwójka Bytów
badminton
 
III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze podwójnej w Suchedniowie 5 000 zł
11. Anna Duda UKS Dwójka Bytów
badminton
  • I miejsce w grze pojedynczej w Indywidualnych Mistrzostwach Polskiego Związku Badmintona  w Kępnie,
  • II miejsce w grze pojedynczej w Indywidulanych Mistrzostwach Polski w Józefosławiu,
  • Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców
5 500 zł
12. Hanna Maliszewska Biało-Zielone Ladies Gdańsk
rugby
IV miejsce w Mistrzostwach Europy Kobiet Rugby 7 w kat. wiekowej seniorek w Algarve i Hamburgu 7 000 zł

Liczba odwiedzin: 1601
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij