Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Tydzień ekologiczny : Moja Ekolandia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bytowie.

29 kwietnia 2024
W dniach od 22 do 26 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bytowie odbyła się siódma edycja tygodnia ekologicznego pod nazwą ,,Moja Ekolandia – w trosce o naszą Ziemię”.
Tydzień rozpoczął się apelem informacyjnym i wspólnym odczytaniem wiersza Gabrieli Skrzypczak ,,Ratujmy Ziemię”. Każdy dzień zaznaczył się innym kolorem. Dzień zielony- symbolizował Ziemię, żółty- słońce, niebieski– wodę, pomarańczowy natomiast - zdrowie. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne w formie plakatów na temat ,,Przyroda moja miłość. Obejrzeli  ciekawe filmy edukacyjne o życiu i znaczeniu pszczół oraz o sposobach oszczędzania wody.
W ramach obchodów dnia zdrowia, uczniowie wysłuchali prelekcji o zdrowym stylu życia i wykonali smaczną i zdrową surówkę.
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, każda klasa sprzątała  wyznaczony teren.
Podsumowaniem całotygodniowych działań było zorganizowanie wystawy wykonanych przez uczniów plakatów  oraz nagrodzenie ich upominkami.
Uczniowie przy okazji  świetnej zabawy, chętnie wykonywali wszystkie zadania.  Wykazali się dużym zaangażowaniem i inicjatywą w ciągu trwania całego tygodnia. Mamy nadzieję, że teraz dadzą   dobry przykład w mądrych i prostych działaniach ekologicznych. 
Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Pomóż mi” przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.
 
 

Liczba odwiedzin: 1088
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij