Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

8. Bëtowskô Gòńba - Rajd Samochodowy

24 września 2023
Automobilklub Koszaliński zaprasza na 8. Bëtowskô Gòńba, która odbędzie się w niedzielę, 24 września 2023 r.
Dzień wcześniej, w sobotę, 23 września 2023 r. nastąpi prezentacja zawodników w sercu miasta na Placu Wyszyńskiego. Od godz. 20:00 na specjalnie oświetlonej rampie zaprezentują się wszystkie załogi zgłoszone do rajdu.

Ostre ściganie rozpocznie się w niedzielę. Pierwsza załoga wyruszy na trasę z parku serwisowego ulokowanego na nowych parkingach przy dworcu punktualnie o godz. 9:00. Dla zawodników przygotowano dwa wymagające odcinki specjalne - pierwszy w gminie Studzienice, kolejny w gminie Bytów. Każdy z nich przejeżdżany będzie trzykrotnie, a pomiędzy pętlami rajdowcy wracać będą do Parku Serwisowego w Bytowie, do którego serdecznie zapraszamy kibiców. Wstęp do serwisu jest bezpłatny i jest to doskonała okazja do poznania rajdowych załóg, zrobienia pamiątkowych zdjęć, a może nawet do przymiarki rajdowego fotela. Wisienką na torcie rajdu będzie jak co roku finałowy superoes na kultowym „trójkącie” wokół ulic Wojska Polskiego, Dworcowej i Drzymały w Bytowie. Ta najkrótsza, ale wcale nie najłatwiejsza próba rozpocznie się w niedzielę o godz. 15:30. Nie zabraknie na niej tak lubianej przez kibiców "beczki", którą załogi pokonują w niezwykle efektowny sposób.

Jak co roku nie zabraknie dodatkowych pokazów zaproszonych gości. Dokładny harmonogram rajdu oraz mapy i listę zgłoszeń zostanie opublikowana w piątek, 22 września w informatorze kibica, który pobrać będzie można z oficjalnej strony mistrzostw www.rmpz.pl.

Organizatorzy zwracają się do wszystkich wybierających się na rajd o zachowanie zasad bezpieczeństwa, zdrowego rozsądku i dostosowanie się do instrukcji służb porządkowych.

Automobilklub Koszaliński informuje, że w związku z rajdem w niedzielę, 24 września w godz. 14:00 - 17:30 zamknięte zostaną drogi i parkingi w obrębie ulic Podzamcze, Szkolna, Młyńska, Drzymały, Dworcowa, Slipyja i Plac Krofeya. Organizator rajdu przeprasza za utrudnienia i zaprasza do kibicowania rajdowcom z całego kraju.

W związku z odbywającym się w Bytowie rajdem Bytowska Gonitwa, Burmistrz Bytowa jako organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, iż w dniu 24 września 2023 r. (niedziela) zmianie ulegają kursy na liniach:
Linia 1 – kurs o godzinie 15:00 zostaje zawieszony
Linia 1 – kurs o godzinie 16:50 zostaje zawieszony
Linia 1 – kurs o godzinie 17:35 zostaje zawieszony
Linia 1 B – kurs o godzinie 16:30 zostaje zawieszony
Linia 2 – kurs o godzinie 15:35 zostaje zawieszony
Linia 2 – kurs o godzinie 16:15 zostaje zawieszony
Linia 2 B – kurs o godzinie 14:25 zostaje zawieszony
Linia 2 B – kurs o godzinie 17:05 zostaje zawieszony

Poczujcie atmosferę, napięcie i emocje jakie towarzyszyły kierowcom i pilotom na mokrych oesach jedynego w swoim rodzaju rajdu oglądając filmowe podsumowanie 7.edycji.

Liczba odwiedzin: 4232
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij