Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Co w mieście piszczy, ćwierka i szeleści?

30 maja 2024, 14:00
W czwartek, 30 maja 2024 r. odbędzie się ostatnie wydarzenie z cyklu zajęć i spacerów przyrodniczych. Tym razem uczestnicy spotkają się o godz. 14:00 na rynku w Bytowie, w przestrzeni zurbanizowanego miasta.
Spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie czy wśród domów, ulic i chodników istnieje dzikie życie? Jeżeli tak jest, to w jakim kierunku trzeba spoglądać, by je dojrzeć ?
Porozmawiają również o klimacie w mieście i o tym jakie kroki należy podejmować, by miasto było bardziej przyjazne mieszkańcom ?

Na te pytania odpowie Julia Kończak - absolwentka leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Certyfikowany Inspektor Drzew, VETcert Veteran Tree Specialist, wykładowczyni Instytutu Drzewa, biegła z zakresu dendrologii. Autorka „Dzikie zwierzęta w mieście – poradnik dla mieszkańców Poznania", artykułów popularno-naukowych do Magazynu Przyrodniczego „Salamandra" oraz współautorka „Aleje na 4 pory roku. Naturalnie, Kaszuby Północne". Od 4 lat prowadzi firmę Przyroda Projekt, w której zajmuje się m.in. badaniem stanu drzew w przestrzeni publicznej, ochroną drzew w procesie inwestycyjnym oraz szkoleniem o siedliskowej roli drzew weterańskich i sędziwych. Uczestniczka dwóch wypraw polarnych na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego, gdzie co prawda nie ma drzew, ale za to bardzo wyraźnie widać jak pod wpływem zmian klimatu ubywa lodowców.
UWAGA ????

Po spacerze z Julią wszystkie Uczestniczki i Uczestnicy „Zielonej Edukacji” zostaną zaproszeni na podsumowanie całego cyklu zajęć do Sierzna, gdzie we współpracy z KGW MALWY nastąpi zakończenie projektu edukacyjnego. W programie spotkania przewidziano poczęstunek oraz przyrodnicze dyskusje przy ognisku (gdy pogoda dopisze).

Organizatorzy nie zapewniają transportu do Sierzna.
W razie potrzeb proszę o kontakt pod nr tel. 692 745 631.

Zalecamy dostosować ubiór do zmiennej sytuacji - wydarzenie odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Wszelkie pytania lub wątpliwości proszę zgłaszać do organizatora :
- Marcin Jaworski - tel. 692 745 631
- e-mail: nenufar.stowarzyszenie@gmail.com

Liczba odwiedzin: 577
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij