Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia 2024, 10:00 - 13:00
Burmistrz Bytowa serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Bytów do udziału w akcji Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim w tym roku jest „Planeta vs. Plastik”.
Swój udział w akcji zadeklarowały przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Bytów. Jak co roku zajmą się oni sprzątaniem ulic i terenów zielonych w mieście i na terenach wiejskich.

Dodatkowo w tym dniu w godz. 10:00-13:00 na Placu Kardynała Wyszyńskiego (rynek) odbędzie się festyn ekologiczny. W programie:
•    akcja rozdawania sadzonek drzew za makulaturę;
•    akcja zbierania plastikowych nakrętek za loterię z nagrodami (do wygrania bilety do kina Albatros, bilety na basen Nimfa oraz gadżety ufundowane przez partnerów akcji);
•    prezentacja obsługi pojazdu do zbierania odpadów;
•    zabawy i konkursy z nagrodami;
•    występy młodzieży z Bytowskiego Centrum Kultury;
•    prezentacja e-hulajnóg z możliwością jazdy próbnej.

Ponadto zapraszamy do udziału w akcji posprzątania swojej okolicy. W dniach 15-22 kwietnia 2024 r. wychodząc na spacer zabierz ze sobą worek na śmieci i rękawiczki. Pozbieraj 5 śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkania albo w dowolnym miejscu w gminie Bytów, a następnie pod postem na Facebooku opublikuj zdjęcie lub film i oznacz je #GminaBytówna5! oraz nominuj 3 kolejne osoby/instytucje do tego ekologicznego wyzwania. Niech nasza okolica wygląda piękniej!

Głównym organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Bytowie, a partnerami: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Sierznie, Wodociągi Miejskie Bytów Spółka z o.o., ELWOZ ECO Sp. z o.o., Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bytów, Bytowskie Centrum Kultury, Kompleks Basenowo - Rekreacyjny „Nimfa”.

Liczba odwiedzin: 610
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij