Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Ewidencja emisyjności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl (wymagany profil zaufany lub e-dowód) lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Bytowie (Wydział Spraw Rolnych i Ochrony Środowiska, ul. 1-go Maja 17, pok. 3). Informacje udzielane są telefonicznie pod numerem: 59 822 89 37 i 59 822 89 25.

Deklaracje składać należy w nieprzekraczalnych terminach:
  • do 30 czerwca 2022 - w przypadku budynków istniejących,
  • w terminie 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw – w przypadku nowo powstałych budynków, lub wymiany źródeł ciepła w już istniejących budynkach.
Więcej informacji w załączonych plikach oraz na stronie GUNB: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

W gminie Bytów złożono 3722 deklaracje co stanowi 70 % (stan na 27.06.2022 r.).
Urząd ma 6 miesięcy na wprowadzenie do systemu złożonych deklaracji źródeł ciepła i źródeł spalania paliw uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. Do tej pory wprowadzono ich 2456.
Niezłożenie deklaracji grozi karą nałożenia grzywny w kwocie 5.000,00 zł przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.


Pliki do pobrania:

Liczba odwiedzin: 6388
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij