Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

23 maja 2024
We wtorek, 21 maja 2024 r. na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.
W uroczystości wzięły udział jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu bytowskiego, jak również samorządowcy, m.in. burmistrz Bytowa Ireneusz Gospodarek oraz członkowie lokalnej społeczności.

Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą w intencji strażaków. Po mszy nastąpiło przegrupowanie pododdziałów na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Miastku, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka, zainaugurowana złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości bryg. Dariusza Dwulita, Zastępcy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marianowi Hinca.

Po rozpoczęciu uroczystości, odczytano decyzję Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o powierzeniu obowiązków zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie z dniem 20 maja 2024 r. st. bryg. Krzysztofowi Rychterowi.

Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bytowskiego odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnień. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa przyznano Janowi Borzyszkowskiemu z OSP Płotowo.

Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamnicy.
 
Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień głos zabrali zaproszeni goście, którzy uświetnili swoją obecnością uroczystość.

Zdjęcia pobrano z miastko24.pl oraz strony Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie.

Liczba odwiedzin: 729
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij