Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Prawa są do używania - spotkanie z Siecią Obywatelską Watchdog Polska

20 maja 2024, 16:00
W poniedziałek, 20 maja 2024 r. o godz. 16:00 w sali 101 w Urzędzie Miejskim w Bytowie odbędzie się spotkanie z Siecią Obywatelską Watchdog Polska.
"Władza zwierzchnia należy do Narodu" - tak brzmi art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

W wyborach samorządowych decydujemy, kto będzie sprawował władzę w naszym imieniu. Ale nie oddajemy jej całkowicie. Wciąż możemy władzę sprawdzać i przedstawiać swoje oczekiwania.
Jawność działań samorządu jest ważna, ponieważ buduje zaufanie społeczeństwa do władzy, a korzystanie z prawa do informacji to pierwszy krok do wywierania realnego wpływu na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

Interesujesz się jak działają lokalne władze? Chcesz dowiedzieć się więcej o swoich prawach wpływania na działania samorządu?

Przyjdź na spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska - organizacji, która od 2003 r. stoi na straży prawa obywateli do informacji.

Wezmą w nim udział:
- Szymon Osowski, prezes stowarzyszenia,
- Agnieszka Podgórska, dyrektorka ds. edukacji i networkingu.

Stowarzyszenie w ramach swych działań uczy o prawach oraz o tym, jak być watchdogiem, sprawuje codzienną kontrolę obywatelską, monitoruje wybrane obszary życia publicznego, inicjuje sprawy sądowe, prowadzi bezpłatne poradnictwo prawne (więcej o stowarzyszeniu https://siecobywatelska.pl/co-robimy/).
 
Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu spotkań "Jawność w drodze". Do Bytowa Watchdog przyjeżdża na zaproszenie członka Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska - Marcina Jaworskiego.

Liczba odwiedzin: 1105
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij