Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Susza

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Susza - powiększ

Składanie wniosków o szacowanie strat spowodowanych przez suszę w gminie Bytów

27 lipca 2023
Na wniosek burmistrza Bytowa wojewoda pomorski powołał komisję ds. szacowania strat spowodowanych przez suszę.
W związku z powyższym informujmy producentów rolnych z terenu gminy Bytów o możliwości wystąpienia z wnioskiem o szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – suszą.

Do wniosku obligatoryjnie należy załączyć:
1. kopię pierwszej strony wniosku o przyznanie płatności na rok 2023 (złożonego w ARiMR);
2. kopię X i XI części tego wniosku – oświadczenie o zadeklarowanych powierzchniach.

Wnioski należy składać na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszej informacji w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Bytowie, pokój nr 201 do 11 sierpnia 2023 r.

Ze względu na konieczność dokonania oszacowania szkód przez komisję przed terminem zbioru, ważne jest aby wnioski w sprawie szacowanie zostały złożone z odpowiednim wyprzedzeniem (co najmniej 7 – 10 dni przed planowanym zbiorem). 

Ponadto Burmistrz Bytowa informuje, iż niezależnie od oszacowania strat przez komisję, aby otrzymać ewentualne wsparcie w związku z wystąpieniem suszy, każdy rolnik będzie zobowiązany do złożenia wniosku o oszacowanie szkód drogą elektroniczną poprzez aplikację „zgłoś szkodę rolniczą”.

Za pomocą tej aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w swoim gospodarstwie rolnym.

Pliki do pobrania:


Liczba odwiedzin: 1772
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij