Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
{n_title2}

Spacer etnobotaniczny wśród łąk i torfowisk

26 maja 2024, 16:00
Stowarzyszenie Nenufar przygotowało cykl zajęć o tematyce przyrodniczej w ramach programu "Zielona edukacja nadzieją kaszubskiej przyrody".
Dwa wydarzenia z cyklu już się odbyły. Kolejne z przyrodniczych spotkań to spacer etnobotaniczny wśród łąk i torfowisk, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja 2024 r. o godz. 16:00.

Organizatorzy zapraszają miłośników przyrody oraz wędrówek w naturze na terenowe, rodzinne wyjście z przyrodnikami-biologami ze Stowarzyszenia "Kasztelania Ostrowska".

Wspólna wędrówka rozpocznie się z przysiółka Sierzenko (Uroczne), a następnie w dwóch grupach uczestnicy rozpoczną poznawanie urokliwych terenów wokół jezior Sierżenko, Wokuny, Kępa i Czarne.
 
Przewodniczką pierwszej grupy będzie doktor Natalia Jędrzejczak, która zabierze uczestników do świata dzikich roślin jadalnych, leczniczych, ukazując ich użytkowanie. Natalia jest botaniczką, prowadzi grupę regionalnych zielarek oraz zajmuje się wykorzystywaniem roślin w różnych przepisach kulinarnych. Szkoliła restauratorów i liczne Koła Gospodyń Wiejskich. Organizuje wyprawy dla dzieci, w których bierze udział także jej czteroletni synek.

Równolegle druga grupa uda się badawczymi ścieżkami z Maciejem Jędrzejczakiem, który ukaże przyrodnicze aspekty bytowskich uroczysk. Maciej jest biologiem i popularyzatorem nauki oraz od kilkunastu lat prowadzi wyprawy przyrodnicze dla dzieci i dorosłych. Badał Puszczę Białowieską i Biebrzański Park Narodowy, a także rezerwaty w różnych zakątkach Polski. Szczególnie zajmuje się dokumentacją rzadkich roślin regionu Kasztelani Ostrowskiej.

Dla młodych uczestników zaplanowano pakiety startowe młodego obserwatora, które umożliwią pobieranie próbek, przygotowanie preparatów i rozwój pasji naukowej.
 
Organizatorzy nie zapewniają transportu. W razie potrzeb należy się kontaktować pod nr tel. 692 745 631.
Zalecamy dostosować ubiór do zmiennej sytuacji - wydarzenie odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Wszelkie pytania lub wątpliwości proszę zgłaszać do organizatora :
- Marcin Jaworski - tel. 692 745 631
- e-mail: nenufar.stowarzyszenie@gmail.com

Liczba odwiedzin: 576
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij