Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
plakat IV zamku w poezji - powiększ

Wyniki konkursu poetyckiego w ramach IV Zamku w poezji

11 lipca 2024
Na IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza pn. „Lirycznie na Kaszubach” im. Wacława Pomorskiego organizowany przez Stowarzyszenie Zwykłe Klub Literacki „Wers” wpłynęło łącznie 58 wierszy (50 w kategorii poezji pisanej w języku polskim oraz 3 w kategorii poezji kaszubskojęzycznej).
Z tych utworów, 8 wierszy w kategorii poezji pisanej w języku polskim nie zostało dopuszczonych do rozpatrywania przez jury, ponieważ nie spełniły wymogów regulaminu (niezapisany tekst na płycie, brak nośnika, niemożność otwarcia pliku, rażące przekroczenie terminu nadsyłania prac).

Organizatorzy serdecznie zapraszają na galę literacko-muzyczną „IV Zamek w poezji”, która odbędzie się 27 lipca 2024 r. Podczas tego wydarzenia zostaną wręczone nagrody laureatom, którzy będą mieli okazję osobiście zaprezentować swoje dzieła. Osobisty odbiór nagród jest niezbędny – w przeciwnym razie laureatowi przypadnie jedynie tytuł honorowy.

WYNIKI:
Kategoria: poezja pisana w języku kaszubskim
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk), Godło: Sztëkchleba za wiersz: "Stolëmùlk z mòtilã" - 500,00 zł
Nagroda pozaregulaminowa Rodziny Kalinowskich - Mateusz Klebba (Rumia), Godło:  CËGÓN Z PÙSTK za wiersz: "Jô?"

Kategoria: poezja pisana w języku polskim
Wyróżnienia:
- Czesław Markiewicz (Zielona Góra), Godło: Tempus za wiersz „na dwoje – anty wróżba” - 500,00 zł  (za wnikliwość i głębię rozważań egzystencjalnych)
- Mirosław Kowalski (Mysłowice), Godło: bluszcz za wiersz „Podpowiada to echo”– 500,00 zł (za empatię wobec natury i walory poetyckiego obrazowania) 

Nagrody:
I Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - Janusz Pyziński (Dębica), Godło: SEZON OGÓRKOWY za wiersz: „Zanim” – 1000,00 zł
II nagroda Artur Boratczuk (Boleszkowice) - Godła: HST za wiersz „Przybycie osadników na Ziemie Odzyskane” - 800,00 zł
III nagroda Bogdan Nowicki (Świętochłowice) - Godło: GWASZ za wiersz „Płanetnicy”  –  700,00 zł

Liczba odwiedzin: 172
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij