Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Susza

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zagrożenie suszą rolniczą na terenie gminy Bytów

8 sierpnia 2019
Burmistrz Bytowa informuje, że w związku z raportem Instytutu w Puławach opublikowanym w dniu 5 sierpnia 2019 r. stwierdza się zagrożenie suszą rolniczą na terenie gminy Bytów.
Według powyższego raportu zagrożeniem suszy objęte są następujące uprawy: kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, krzewy owocowe, rośliny strączkowe. Wystąpienie suszy stwierdza się tylko na glebach kategorii I (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty).

W związku z powyższym istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w niniejszych uprawach – do dnia 28 sierpnia 2019 r.

Wnioski dostępne są w Urzędzie Miejskim w Bytowie – budynek harcówki pokój nr 3 lub na stronie internetowej w zakładce dla mieszkańca – sprawy rolne – susza.

Uprawy dotknięte suszą nie mogą być skoszone do momentu oszacowania szkód przez komisję.

Pliki do pobrania:


Liczba odwiedzin: 2126
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij