Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dotacja na zabytki w śródmieściu Bytowa

16 kwietnia 2024
10 kwietnia oraz 15 kwietnia 2024 r. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej „PIONIER” przy ul. Sikorskiego 27 oraz Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej „Pochyła 2” podpisał umowę z Gminą Bytów na udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane, przy zabytkach znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków.
Wysokość przyznanej dotacji kształtuje się następująco:
- Wspólnota Mieszkaniowa „PIONIER” przy ul. Sikorskiego 27 otrzyma 74 895,49 zł;
- Wspólnota  Mieszkaniowa „Pochyła 2” otrzyma 100 000,00 zł.

Wsparcie finansowe jest kontynuacją programu zapoczątkowanego w 2019 roku, w którym właściciele budynków wpisanych do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji zabytków, mogą uzyskać dofinansowanie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.

Oba obiekty, których remont został wybrany do dofinansowania, są zlokalizowane w obrębie śródmieścia, co sprawia, że po odrestaurowaniu istotnie wpłyną na podniesienie oceny atrakcyjności miasta, a także przyczyni się do poprawy warunków zamieszkania.

Liczba odwiedzin: 840
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij