Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Zaleszczyki


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zaleszczyki herb 12 lipca 1997 roku podpisano umowę o współpracy pomiędzy miastem Zaleszczyki a gminą Bytów. Zgodnie z umową miasta dążą do rozwijania przyjacielskich stosunków i współpracy na zasadzie równości. Umowę podpisano na 10 lat z możliwością automatycznego przedłużenia na następne pięcioletnie okresy. Aktywna współpraca pomiędzy zaprzyjaźnionymi miastami odbywa się w obszarze wymiany kulturalnej m.in. wzajemnych wizyt zespołów folklorystycznych. Tradycją stało się goszczenie w Bytowie zespołu folklorystycznego z Zaleszczyk podczas "Dni Bytowa" i Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Dzieci z Zaleszczyk nawiązały współpracę ze Szkołą Podstawową nr 5 w Bytowie. W ramach tej współpracy uczniowie z Zaleszczyk wypoczywali w Bytowie, a młodzież z Bytowa w Zaleszczykach.

48600 Україна
Тернопільська обл.
м.Заліщики
вул. С.Бандери, 40
http://zal.te.ua/
Wybierz kryteria fitrowania:
19 października 2016
12 lipca 1997 został podpisany dokument partnerstwa między Bytowem a Zaleszczykami Zgodnie z umową, miasta dążą do rozwijania przyjacielskich stosunków i współpracy na zasadzie równości. Umowę podpisano na 10 lat z możliwością automatycznego przedłużenia.

18 października 2016
W trakcie uroczystości obchodów 660-lecia Miasta Bytowa w dniach 07-09 lipca br. mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli miasta Zaleszczyki na Ukrainie - powołanego w kwietniu br. na funkcję burmistrza pana Wołodimiera Stanisławowicza Benewiata oraz Starostę Rejonu Zaleszczyki - Pawła Lesiuka, który po raz 5-ąty odwiedził nasze miasto.


17 października 2016
16 lipca 2005 r. w gabinecie burmistrza bytowscy włodarze spotkali się ze Starostą Zaleszczyk z Ukrainy panem Pawłem Lesjuk.. Tematem spotkania było nawiązanie współpracy między powiatami zaleszczyckim i bytowskim. Umowa o współpracy miast została podpisana w roku 1997.


Liczba odwiedzin: 16615
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij