Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nordic Walking trasą Dwie wieże

16 kwietnia 2024
W sobotę 13 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00 na parkingu nad jeziorem Czornik w Płotowie zebrała się 28-osobowa grupa osób, która rekreacyjnym tempem udała się na marsz nordic walking organizowany przez instruktora Nordic Walking Poland Bogdana Adamczyka.
Trasa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy jej etap został odwzorowany z ulotki przygotowanej wspólnie przez gminy Tuchomie i Bytów pod nazwą "DWIE WIEŻE". 5 km odcinek obejmował podejście na dwie wieże: najpierw na Górę Siemierzycką (256 m n.p.m.) wraz z wieżą, a następnie na Górze Lemana (220 m n.p.m.). Po zdobyciu wieży w Piasznie, w mieszczącej się u jej podnóża wiosce Gotów uczestnicy zaliczyli szczyptę ćwiczeń. Następnie udali się na poczęstunek do Lemanówki, gdzie skosztowali pyszny serniczek i wykwintną herbatę. Drugi etap trasy obejmował powrót do Płotowa okrężną, ale niezwykle urozmaiconą krajobrazowo trasą poprzez płotowskie lasy.

Uczestnicy pokonali łącznie prawie 15 km. Więcej zdjęć na Facebooku Nordic Walking Poland.

Zachęcamy do spacerów dwukierunkową ścieżką "Dwie wieże". Odcinek pomiędzy wieżami wynosi 3,7 km i grupa pokonała go w 33 minuty. Choć trasa nie jest jeszcze wyznaczona w terenie, to nie sposób się zgubić mając pod ręką (załączoną w plikach do pobrania) mapkę.

Od maja wznowione zostanie funkcjonowanie sezonowego Punktu Informacji Turystycznej w Rekowie. Już teraz zachęcamy do zaplanowania sobie niedzielnego poranka 5 maja 2024 r., by udać się "z kijkami" lub bez na ścieżkę przyrodniczą "Wśród leśnych jezior i bagien" z przewodnikiem. Szczegóły podamy wkrótce.

Pliki do pobrania:


Liczba odwiedzin: 960
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij