Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Przypominamy, jak parkować e-hulajnogę (a jak NIE)

29 kwietnia 2024
Dnia 05.04.2024 roku na ulice naszego miasta powróciły e-hulajnogi TIER, które stanowią alternatywę ekologiczną dla samochodów czy spalinowych pojazdów jednośladowych.
E-hulajnogi to zwinny i wygodny środek transportu, z którego bytowiacy mogą korzystać od miesiąca. Czasami użytkownicy nieświadomie źle je parkują blokując drogi, chodniki albo utrudniając przejście.
Zgodnie z przepisami parkowanie elektrycznych hulajnóg jest dozwolone tylko w miejscach do tego przeznaczonych, a jeśli ich nie ma to przypominamy, że:
1. Parkowanie hulajnóg powinno odbywać się równolegle do chodnika, aby nie blokować ruchu pieszych. Dbałość o swobodny przejazd dla pieszych jest priorytetem.
2. Unikamy zastawiania ścieżek rowerowych, ponieważ stanowi to przeszkodę dla cyklistów i może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
3. Nie zostawiamy hulajnóg w dowolnych miejscach.
4. Zgodnie z zasadami miejskiego porządku, pozostawiamy przynajmniej 1,5 metra wolnego chodnika wokół zaparkowanej hulajnogi.

Parkując hulajnogę należy się upewnić, czy nóżka jest w pełni wysunięta, czy sprzęt stoi na równym podłożu i czy jest postawiony stabilnie. Unikniemy w ten sposób widoku poprzewracanych sprzętów.
 
Warto to robić, by dookoła było ładniej, bezpieczniej, porządniej.
 
Za zostawienie hulajnogi na chodniku w sposób, który utrudnia przejście, grozi 100 zł mandatu. Tyle samo można stracić, parkując pojazd przed przejściem dla pieszych. Porzucenie hulajnogi w narożniku skrzyżowania i obszarze do 10 m od tego miejsca to 300 zł mandatu, a parkowanie na niebieskiej kopercie – 500 zł. Służby miejskie występują do operatorów o przekazanie danych osób, które źle zaparkowały.
W galerii zdjęć przedstawiamy prawidłowo oraz nieprawidłowo zaparkowane e-hulajnogi w naszym mieście ????

Liczba odwiedzin: 1617
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij